eli TURNİKE SİSTEMLERİ

  1. eli Turnike Sistemleri

TURNİKE SİSTEMLERİ ( TURNİKE SİSTEMİ NEDİR? )

Turnike Sistemleri insan geçişlerinin çok yoğun olduğu ve geçişlerin kontrol altına alınmak istendiği şirket girişleri, plaza girişleri, site girişleri, stadyumlar, bina girişleri ve kamu kurum kuruluşları gibi yerlerin giriş – çıkışlarına kurulan, güvenlik seviyesinin en yüksek noktaya çıkmasını sağlayan ve geçişlerin raporlandığı kimin enson hangi turnikeden geçtiğini, turnike sisteminden geçtikten sonra kaç saat bu alanda kaldığını, geçen kişinin isim, soyisim,adres ve özlük bilgilerinin görülebildiği, yapay zeka ile donanım buluştuğu bir bir sistemdir.

TURNİKE SİSTEM TEKNOLOJİLERİ

TRİPOD TURNİKELER

Üç kollu turnikeler en çok tercih edilen ve maliyeti en ucuz turnikelerdir. Bu turnikelelerin üzerine parmak izi okuyucu ya da kart okuyucu kolay bir şekilde uygulanır. Yazılımdan raporlar çekilebilir.

VIP TURNİKELER

VIP Turnikeler aynı zamanda Özürlü Geçiş Turnikeleri olarakta adlandırılır, Bu turnikeler genelde Grup olarak kurulan Tripod Turnikelerin Yanlarına 1 Adet verilir, Özel Müşteriler, Şirket Sahipleri ve ya Grup halinde özel bir sebep için gelen kişiler VIP Turnikelerden Geçerler.

HIZLI GEÇİŞ TURNİKELERİ

Hızlı Geçiş Turnikeleleri Prestijli ve Girişlerinin Çok daha havalı olması istenilen alanlara takılır. Montajı yapılan yerlere gerçekten mükemmel bir görüntü sağlar. Hızlı Geçiş Turnikelerine Genelde Kart Okuyucu ya da Parmak izi Okuyucu ile Raporlama Yapılır.

BOY TURNİKE SİSTEMİ

Boy Turnike Sistemleri Stadyumlar, Askeri Giriş Alanları ve ya Güvenlik’in çok yüksek görüldüğü alanlara ve Sitelerin Yan Girişlerinde Kullanılması tercih edilir. Boy Turnikelerinnin etrafını kapttığımızda her kart okuma ya da parmak izi okuma hareketinde 1 kişiden fazla kişi geçiş yapamaz. Tripod Turnikelerde ( Üç Kollu Turnikelerde), İyi niyetli olmayan kişiler üstünden atlamak yolu ile kaçak geçiş yapabilirler.

TURNİKE SİSTEMLERİNİN YAPAY ZEKA İLE BİRLEŞTİRİLMESİ

Turnike tek başına sadece engelleyici bir unsurdur, Bu sistemlerden geçen kişilerin raporlarını alabilmek için, Parmak izi okuyucu, Kart Okuyucu, Yüz Tanıma Sistemi, Damar Okuma Sistemi, Göz iris tanıma Sistemi ve ya Şifreli Geçiş Sistemileri kullanılabilir. Bu Sayede Kim Saat Kaçta, Hangi Alandan Geçmiş, Ne kadar sure bu alanda kalmış, Maaş Hesapma, Puantaj, Vardiyalama, Personele Avans Ödemesi gibi işlemleri Sistem yazılımlarından yapılabilir ve Özellikle Personel Devam Kontrol Sistemi ( PDKS ) İsteyen yerlede işe gelmeyen personelin ve ya işe geç gelen personelin bilgilerini yöneticinin hiç bir işlem yapmadan mail adreslerinde sistemlerimiz Otomatik olarak mail gönderebilir.

TURNİKE SİSTEMLERİ NERELERDE KULLANILIR

ŞİRKET GİRİŞLERİNDE

Şirket girişlerine kurulan turnike Sistemleri sayesinde perseonel şirkete her giriş ve çıkışında sisteme karttını, parmak izini ya da yüzünü göstermek zorunda kalır. Bu sayede persenelin giriş – çıkış saatleri sisteme kaydedilir ve bu system üzerinden personel hakedişi hesaplanır. Sistem İnsan kaynakları ( İK ) ve ya Muhasebe yöneticilerine Otomatik olarak eposta gönderir. Bu sayede PDKS Personel Devam Kontrol Yapan şirket personelinin işlerinde ciddi manada kolaylık sağlanır.

SİTE GİRİŞLERİNDE

Günümüz şartlarından her site artık bir şehir oldu, turnike Sistemleri artık site girişleri için zorunlu ve vazgeçilmez bir sistem oldu.

Özellikte Site girişlerinde yüksek Teknoloji kopyalanamaz kart teknolojisini kullanmaktayız, site girişlerine kurulan Turnike Sistemleri güvenlik personelinin ve site yönetiminin işlerini ciddi anlamda kolaylaştırmaktadır. Sistemi kaydettiğimiz kopyalanamaz kartlar sayesinde, sisteme kayıtlı site sakinleri hiçbir bekleme olmadan kolay bir şekilde sitelere giriş yapar, siteye gelen ziyaretcileri güvenlik tarafından kart verillr, hangi site sakine geldiği, kim olduğu bu kart üzerine yazılımdan kaydedilir ve siteye giriş hem güvenlik hemde hızlı olur.

Şirket Girişlerine Turnike Sistemi kurulur.

Site Girişlerine Turnike Sistemleri kurulur.

İşmerkezleri, Hastaneler, Kolluk Kuvveteleri, Plazalar , Okullar, Spor Salonları, Stadyumlar, Residenceler, Bina Girişleri, WC Girişleri ve Site Girişlerine Turnike Sistemleri kullanılabilir.

Turnike Sistemleri genel anlamda geçişlerin kontrol altına alınması istenilen heryere konulabilir, Turnike Sistemlerinin ilk amacı personelerin yada kullanıcısı olan herkezin nerede olduğunun bilgisini almak olmasının yanı sıra Bina güvenliğinin en üst seviyeye çıkarmaktır.